Grön Ungdoms förbundsstyrelse

Förbundsstyrelsen väljs av Grön Ungdoms riksårsmöte och styr förbundet mellan årsmötena. Styrelsen består av elva personer inklusive de två språkrören. Vi träffas tio gånger om året och ansvarar för att ekonomin och verksamheten sköts och för att leda Grön Ungdom strategiskt.

Kontakta oss gärna om du har frågor om verksamheten. Alla medlemmar och avdelningar i Grön Ungdom kan skicka in förslag som förbundsstyrelsen måste ta upp. Skicka ditt förslag till fs@mp.se så tas det upp på kommande möte.

Hanna Lidström, språkrör
hanna.lidstrom@mp.se
0737166033

Oliver Björklund
oliver.bjorklund@sverigeselevkarer.se
0762593094
Axel Hallberg, språkrör
axel.hallberg@mp.se
0722023803

Aida Badeli
aidab_96@hotmail.com
0765524828
Sandra Fogelberg, sammankallande
sandra.fogelberg@mp.se
0704383245

Alice Josephson
alicejosephson@hotmail.com
070333120

David Ling
davidling@live.se
0701465612

Johan Andersson
johan.viktor.andersson@gmail.com
0702484911

Mona Hagi
mona_hagi@hotmail.com
0736540769

Wanja Kaufmann
wanja.kaufmann@mp.se
0705087125

Alma Tallborn
alma.tallborn@gmail.com
0735459288