Om oss

KONTAKTA OSS

SPRÅKRÖR

Språkrör

Rebecka Forsberg

gu@mp.se
Språkrör

Leon Mc Manus

gu@mp.se
Inbjudningar

Debatter och skolbesök

gu@mp.se

KANSLI

Presskontakt

Presskontakt

072-718 83 09 gu@mp.se
Förbundssekreterare & kanslichef

Anna Nilsson Örnestrand

070-732 58 61 anna.nilsson.ornestrand@mp.se
Projektledare/organisationsutvecklare

Andrea Byding

070-277 10 70 andrea.byding@mp.se
Projektledare

Nora Sverredal

nora.sverredal@mp.se
Verksamhetsutvecklare Stockholmsregionen

Hannah Svensson

hannah.svensson@mp.se
Verksamhetsutvecklare Väst

Erika Stacke

erika.stacke@mp.se
Verksamhetsutvecklare Syd

Alexander Dürr

alexander.durr@mp.se

FÖRBUNDSSTYRELSE

Förbundssekreterare

Anna Nilsson Örnestrand

070-732 58 61 anna.nilsson.ornestrand@mp.se
Utrikes- och försvarspolitisk talesperson

Tove Ljungberg Haasum

tove@gronungdom.se
Funktionsrätts- och djurrättspolitisk talesperson

Erik Lagerlöf

erik.lagerlof@gronungdom.se
Landsbygds-, idrotts- och kulturpolitisk talesperson

Markus Kerttu

markus.kerttu@gronungdom.se
Migration- och välfärdspolitisk talesperson

Thea Olstedt

thea.olstedt@gronungdom.se
Jämställdhets- och utbildningspolitisk talesperson

Hanna Lindqvist

hanna.lindqvist@gronungdom.se
Rätts- och demokratipolitisk talesperson

Agnes Tillberg

agnes.tillberg@gronungdom.se
Klimat-, miljö- och hbtqi+-politisk talesperson

Fabian Lidbaum

fabian.lidbaum@gronungdom.se

Riksvalberedningen

Riksvalberedningen

valberedning@gronungdom.se

Internationella Utskottet

International secretary

Tove Ljungberg Haasum

tove@gronungdom.se
International committee

Nora Axberg

nora.axberg@gronungdom.se
International committee

Tilde Isaksson

tilde@gronungdom.se
International committee

Adam Gustavsson Evred

adam@gronungdom.se
International committee

Shalom Sekitoleko

shalom@gronungdom.se

Bladets redaktion

Mejllista till hela redaktionen

Bladets redaktion

bladet@mp.se
Chefredaktör

Hedda Johansson

hedda.johansson@gronungdom.se
Skribent och formgivare

Vera Seth Hallgren

Skribent

Sylvia Mattsson

sylvia@gronungdom.se
Skribent

Imaan Muqbil

imaan.muqbil@gronungdom.se
Skribent

Amelia Sporre

amelia@gronungdom.se
Skribent

Annkatrin Willuhn

Skribent

Julia Berntsson

julia.berntsson@gronungdom.se
Skribent

Nora Svensson

Kongressombud

Grön Ungdoms ombud till MPs kongress

Kongressombud

kongressombud@gronungdom.se